Get Adobe Flash player

O mnie

Jestem lekarzem, specjalistą psychiatrą.

Studia medyczne ukończyłam z wyróżnieniem na Akademii Medycznej w Warszawie.

Od 2004r. pracuję w Świętokrzyskim Centrum Psychiatrii w Morawicy. Pracowałam również w Poradni Zdrowia Psychicznego NZOZ Artimed w Kielcach. Konsultuję pacjentów w Prywatnej Klinice Leczenia Uzależnień "Nasz dom"w Masłowie. W związku z ukończonym szkoleniem w zakresie neurofizjologii w Instytucie Psychiatrii i Neurologii w Warszawie oraz odbytą praktyką w Pracowni Badań Snu w "Klinikum Erfurt" w Niemczech opisuję i interpretuję badania elektroencefalograficzne (EEG).

Zaburzenia lękowe uogólnione

Objawy:

Zwykłe troski są po prostu częścią życia, jednak osoby z uogólnionym zaburzeniem lękowym odczuwają nadmierny lęk i zamartwiają się w różnych sytuacjach codziennych. Lęk może być wywołany nawet przez błahe wydarzenia.

Lękowi towarzyszy uczucie napięcia psychicznego, uczucie poddenerwowania, szybkie męczenie się, trudności w koncentracji uwagi, wzmożone napięcie mięśniowe, zaburzenia snu.

Abu rozpoznać zaburzenie lękowe uogólnione wymienione objawy muszą się utrzymywać prze co najmniej 6 miesięcy.


Przyczyny:

Tak jak w przypadku innych zaburzeń lękowych do rozwoju tego zaburzenia prowadzą złożone interakcje czynników biologicznych (skłonności genetyczne) i psychologicznych (nieadekwatne przekonania o własnych możliwościach).


Leczenie:

Leczeniem z wyboru jest psychoterapia poznawczo-behawioralna. Czasami konieczne jest dodatkowo leczenie farmakologiczne.


Kontakt