Get Adobe Flash player

O mnie

Jestem lekarzem, specjalistą psychiatrą.

Studia medyczne ukończyłam z wyróżnieniem na Akademii Medycznej w Warszawie.

Od 2004r. pracuję w Świętokrzyskim Centrum Psychiatrii w Morawicy. Pracowałam również w Poradni Zdrowia Psychicznego NZOZ Artimed w Kielcach. Konsultuję pacjentów w Prywatnej Klinice Leczenia Uzależnień "Nasz dom"w Masłowie. W związku z ukończonym szkoleniem w zakresie neurofizjologii w Instytucie Psychiatrii i Neurologii w Warszawie oraz odbytą praktyką w Pracowni Badań Snu w "Klinikum Erfurt" w Niemczech opisuję i interpretuję badania elektroencefalograficzne (EEG).

Bulimia

Bulimia (żarłoczność psychiczna) to zespół charakteryzujący się okresowymi napadami obżarstwa i nadmierną koncentracją na kontroli masy ciała. Osoby z tym zaburzeniem stosują różne metody przeciwdziałania „tuczącym” skutkom przyjętego pokarmu.

Do rozpoznania konieczne jest występowanie wszystkich wymieniony objawów:

  • stałe zaabsorbowanie jedzeniem i niepowstrzymane pragnienie jedzenia; epizody żarłoczności polegające na pochłanianiu olbrzymich ilości jedzenia w krótkich odstępach czasu.
  • przeciwdziałanie „tuczącym” skutkom pokarmów przez: prowokowanie wymiotów, nadużywanie środków przeczyszczających, okresowe głodówki, stosowanie leków tłumiących łaknienie, preparatów tarczycy lub środków moczopędnych
  • chorobliwa obawa przed otyłością

Kontakt